Audriņu pagasta bibliotēkas aktivitātes aprīlī

Mūsu sarezģītajos laikos, kad visa pasaule cīnās ar bīstamas slimības izplatīšanos, ievērojot epidemioloģiskos noteikumus, katram cilvēkam jāatrod iespēja pašapliecināties, sasparoties un turpināt pilnvērtīgi dzīvot. Laukos viens no atbalsta veidiem iedzīvotājiem ikdienas rūpēs un vajadzībās ir pagasta bibliotēka.

Audriņu pagasta bibliotēka katru mēnesi attālināti organizē dažādas aktivitātes iedzīvotāju redzes loka paplašināšanai, sniedz palīdzību izglītojamajiem un viņu vecākiem.

Aprīlī Audriņu pagasta bibliotēkas lietotājiem individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros, tika piedāvāta iespēja apmeklēt adītu un tamborētu salvešu un galdautu izstādi ar nosaukumu „Diega un adatas spēles sirdsmieram”. Izbrīnu un sajūsmu izraisīja 92 gadīgas rokdarbnieces šedevri, kuri, pec apmeklētāju atziņām, atgādināja vieglu pavasarīgu mūziku, iepītu diegos. Daži pastāvīgie bibliotēkas lietotāji saņēma salveti dāvanā.

19.04.-25.04.2021. bibliotēkas nedēļas ietvaros „Dari neticamo” Audriņu pagasta bibliotēka aicināja piedalīties virtuālajā viktorīnā „Vai es pazīstu savu bibliotēku?”. Piedalīties varēja ikviens, neatkarīgi no vecuma, jo viktorīnas jautājumi bija vienkārši un jautri. Par balvām uzvarētājiem kļuva, protams, grāmatas un pierakstu bloki ar pildspalvu, lai pēc lasīšanas gūtās atziņas varētu viegli ierakstīt, atrast un iegaumēt.

Pavasaris laukos ir īpašs laiks. Tas ir sēšanas un stādīšanas laiks. Visiem, kurus interesē labas ražas padomi, siltumnīcu celšana un iekārtojums, stādu audzēšana un citi lauksaimniecības noslēpumi Audriņu pagasta bibliotēka piedāvāja ieskatīties speciālajā grāmatu un žurnālu plauktā ar nosaukumu „Dārza eksperts”. Apmeklētāji ar lielu interesi izvēlējās šīs tematikas literatūru.

Aprīlī Audriņu pagasta bibliotēkas lietotāji varēja iepazīties ar materiālu apkopojumu, kas veltīts latviešu rakstniekam un izdevējam Ernestam Birzniekam Upītim un viņa 150 gadu jubilejai. Kaut gan šī autora grāmatu skaits mūsu bibliotēkā nav liels, visi var tās pasūtīt, griežoties pie bibliotekāres un izmantojot tādu pakalpojumu kā SBA (starpbibliotēku abonements)t.i. pasūtīt lasāmvielu no citām bibliotēkām.

Bibliotēka laukos ir vieta, kur iedzīvotāji var atrast palīdzību, risinot dažādas problēmas – aizpildot ienākumu deklarācijas, rakstot iesniegumus dažādās instancēs, pildot mājasdarbus skolā utt.

Ja cilvēks nevēlas apmeklēt bibliotēku klātienē, viņam ir lieliska iespēja, sazinoties ar bibliotēku un saņemot autorizācijas datus, lasīt grāmatas elektroniski. Romāni, detektīvi, bērnu literatūra u.c lasāmviela ir pieejama jebkurā viedierīcē.

Lai uzzināt par Audriņu pagasta bibliotēkas jaunumiem un aktivitātēm, sekojiet mums facebook mājas lapā. Sargājot savu un līdzcilvēku veselību, mēs nevaram pulcēties dažādos pasākumos un svinēt svētkus bibliotēkā, bet tagad ir īstais laiks palikšanai mājās, apkārtnes un dvēseles sakopšanai, rokdarbiem, siltiem vārdiem, laiks labai grāmatai! Nepaliec viens, izvēlies sev uzticamos sabiedrotājus – grāmatas varoņus!

Audriņu pagasta bibliotēkas vadītāja Oksana Brokāne