Drošības diena Audriņu pagasta bibliotēkā

Beidzot sākās visburvīgākais gadalaiks – vasara. It  īpaši gaidīts šīs laiks ir bērniem, jo jau tālu aiz muguras  palika mācību stundas, mājasdarbi, atzīmes un agrā rīta celšanās. Beidzot var pavadīt laiku ar draugiem, izdomājot dažādas aktivitātes un izklaides iespējas. Tomēr vasaras brīvlaiks ir saistīts arī ar dažādiem riskiem un nepatīkamajām sekām – tieši šajā laika posmā paaugstinās  bērnu traumu risks, nelaimes gadījumu skaits uz un pie ūdens, ceļu satiksmes negadījumu skaits un citas “vasaras brīvības” nepatikšanas.

Lai pabrīdinātu un pasargātu mūsu bērnus, svarīgi regulāri atkārtot noteikumus, kas viņiem jāievēro, atrodoties ārpus mājām. Īstenojot šo mērķi, Audriņu pagasta bibliotēkā, sākoties vasaras brīvlaikam, 2022. gada 3. jūnijā tika organizēta viktorīna skolas vecuma bērniem “Vasaras brīvlaiks. Ko der atcerēties?”. Šoreiz diskutējām par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, kā arī atkārtojām būtiskos noteikumus ar viktorīnas jautājumu palīdzību.

Sakarā ar to, ka pasākumā piedalījās dažāda vecuma bērni, jautājumi un uzdevumi arī tika sastādīti  dažādās grūtības pakāpēs. Katrs dalībnieks par pareizo atbildi saņēma žetonu. Tie, kuri sakrāja vislielāko žetonu skaitu,  kļuva par viktorīnas uzvarētājiem.

Pēc pasākuma tradicionāli notika paveiktā novērtēšana. Dalībnieki atzīmēja, ka ne tikai atkārtoja jau zināmo informāciju, bet arī ieguva jaunas zināšanas, kuras noteikti noderēs ikdienas dzīvē un paaugstinās viņu drošības pakāpi.

Pēc viktorīnas rezultātu apkopošanas notika uzvarētāju apbalvošana. Šoreiz godalgoto pirmo vietu sadalīja savā starpā vairāki dalībnieki, toties par piedalīšanos tika apbalvoti visi bērni. Par balvām kļuva ļoti aktuālas lietas – atstarotāji, piezīmju blociņi un citas sadzīvē noderīgas mantiņas.

Par vislabāko pasākuma novērtējumu kļuva “Jā! Jā!” atbilde uz jautājumu: “Vai jums patika pasākums? Vai atnāksiet vēl uz bibliotēku?”.

Paldies visiem, kas izrādīja velmi piedalīties! Audriņu pagasta bibliotēka ir atvērta visiem aktīvi darboties, lietderīgi pavadīt laiku gribošiem!

 

Audriņu pagasta bibliotēkas vadītāja Oksana Brokāne