Aglonas bazilikas Kora skolas 25 gadu jubilejas koncerts 17. aprīlī plkst. 16:00 Latgales vēstniecībā “Gors”

Aglonas bazilikas Kora skola radusies laikā, kad Aglonā un visā Latvijā bija tā saucamais “pāvesta Jāņa Pāvila II gaidīšanas laiks”. Notika bazilikas un laukuma lielā rekonstrukcija. Pirmie 12 Kora skolas audzēkņi, ejot uz stundām bazilikas klostera telpās, lēkāja pa izrakņāto laukumu, baudīja skatu, kad pārbūves laikā uz Dievmātes svētgleznu varēja lūkoties no tagadējās apakšējās baznīcas līmeņa.

Arī pāvesta vizītes laikā šiem pirmajiem audzēkņiem bija veicami noteikti uzdevumi.Bet tas viss notika… pirms 25 gadiem. 25 gadu laikā Kora skolas audzēkņi ir piedalījušies un guvuši uzvaras Latgales, Latvijas un starptautiskajos konkursos, daudzi skolas absolventi ir turpinājuši izglītību mūzikas vidusskolās, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

3 absolventes savā skolā jau atgriezušās kā skolotājas. Skolas 4.–9.klašu koris ir Vispasaules bērnu un jauniešu koru federācijas PUERI CANTORES biedrs un regulāri piedalās tās kongresos-festivālos (tie notiek ik pa diviem gadiem kāda no Eiropas pilsētām).

Skolas kori dzied dievkalpojumos Aglonas bazilikā. Jaunie ērģelnieki ne tikai apgūst ērģeļspēles noslēpumus, bet arī spēlē dievkalpojumos bazilikā. No Kora skolas ir ”izaudzis” jauktais koris ASSUMPTA. Skolas spēks ir radošais skolotāju kolektīvs.

 

Jubilejas koncertā skanēs vokālā, klavieru un ērģeļmūzika. To izpildīs skolas audzēkņi un absolventi. Dziedās skolas 2.-3. un 4.–9. klašu kori, jauktais koris ASSUMPTA.

 

IEEJA PASĀKUMĀ PAR ZIEDOJUMIEM.

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 22020206 vai +371 64633303.